Gorzów: Nie udało się znaleźć podpalacza 21 samochodów [AUDIO]

2020-01-15 15:46 Karolina Łopacińska
umorz podpalenie1
Autor: Fragles Auta doszczętnie spłonęły.

Gorzowska prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące pożaru aut na parkingu pomocy drogowej w Gorzowie. Właściciel poniósł duże straty - około 250 tysięcy złotych. Mimo zabezpieczonego materiału sprawcy nie udało się ustalić.

Jak ustalili śledczy prowadzący postępowanie było to umyślne działanie. Niestety nie pomogła analiza monitoringu. Podpalacz był zakapturzony, żadna z kamer nie ujęła jego twarzy. Widać natomiast jak sprawca podpala, czymś podobnym do miotacza ognia, kilka samochodów.

Dlaczego sprawę umorzono? Mówi Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury:

Jak twierdzi Jarosław Baryła, właściciel parkingu - to był podpalacz-profesjonalista i że była to zemsta konkurencji. Jednak ten trop nie potwierdził się. W sumie spłonęło 21 samochodów, w tym pojazd pomocy drogowej. Straty oszacowano na 250 tysięcy złotych.

umorz podpalenie2
Autor: Fragles Ogień strawił także pojazd do holowania.

Przypomnijmy – pożar wybuchł w nocy 19 września na parkingu na gorzowskim Osiedlu Słonecznym przy ulicy Gwiaździstej. Ogień pojawił się około 2.00. Mieszkańców obudziły huki, dym i płomienie. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin, brało w niej udział 30 strażaków.