Gorzów: Oficjalnie i ostatecznie! Dwa turnieje żużlowego Grand Prix na Jancarzu

2020-07-29 18:30 em

Urząd Miasta i Stal Gorzów potwierdziły nasze nieoficjalne informacje. We wrześniu w Gorzowie odbędą się dwa turnieje Grand Prix. Kibice znów będą mogli oklaskiwać najlepszych zawodników walczących o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

Bartosz Zmarzlik broniąc tytułu Mistrza Świata będzie miał okazję aż dwa razy zdobywać punkty dla klasyfikacji Grand Prix na swoim domowym torze. Pierwszy turniej odbędzie się w piątek 11. września, drugi dzień później.

Umowę z BSI podpisała Stal Gorzów. Ile trzeba zapłacić za organizację zawodów? Tego nie zdradzono. Klub na opłatę przeznaczy środki, które otrzymał z budżetu miasta na promocję. Część pieniędzy dołoży Urząd Miasta - to środki, które pierwotnie miały być przeznaczone na Memoriał Edwarda Jancarza. Według nieoficjalnych informacji w sumie trzeba będzie zapłacić około 500 tysięcy złotych.

Gorzów prezio
Autor: coola Marek Grzyb i Jacek Wójcicki.

Stal liczy, że dzięki organizacji zawodów zyska także finansowo. - Wynegocjowaliśmy dobre warunki a środki, które wypracujemy przydadzą się w następnych latach. Możemy je przeznaczyć na kontrakty czy przedłużanie umów np. z Bartkiem Zmarzlikiem - zapowiada Marek Grzyb, prezes Stali. Prezydent Jacek Wójcicki liczy natomiast na dużą, międzynarodową promocję Gorzowa.

Nie wiadomo ile będą kosztować bilety, ale można spodziewać się, że będą wyższe niż w poprzednich latach. Na stadion z powodu pandemii będzie mogło wejść mniej kibiców.

Dodajmy, że w tym roku odbędzie się prawdopodobnie osiem turniejów Grand Prix. Oprócz dwóch gorzowskich także w Pradze, Wrocławiu i Toruniu.