Gorzów: Okradł starszego mężczyznę w biały dzień podczas spaceru po parku

2020-09-21 20:07 em
Park Kopernika
Autor: Jan Wojtanowski Do napaści doszło w Parku Kopernika.

W niedzielne, słoneczne popołudnie wypoczywający w Parku Kopernika byli świadkami zuchwałej napaści. Ubrany na czarno mężczyzna podbiegł do starszego pana i wyrwał mu saszetkę. Kilku świadków próbowało gonić rabusia, bezskutecznie.

Wszystko rozegrało się bardzo szybko. Do idącego parkiem mężczyzny podbiegł inny i wyrwał mu saszetkę. Na wołanie o pomoc zareagowało kilka osób, ktoś ruszył w pogoń rowerem, szybko wezwano policje ale rabuś zdołał uciec.

Najpierw biegł w kierunku ulicy Walczaka, potem w stronę Alei ks. Andrzejewskiego po czym pobiegł w okolice Parku Zacisze i ogrodów działkowych.

Napadnięty mężczyzna szedł w kierunku swojego samochodu, na szczęście wcześniej wyciągnął z saszetki kluczyki do auta i ich nie stracił. Złodziej ukradł dokumenty i karty kredytowe. Straty pokrzywdzony oszacował na 400 złotych, ale nie one są najważniejsze tylko zuchwałość napastnika.

Policjanci na miejsce przyjechali po około 30 minutach, przestępcy nie złapali. Nad sprawą pracują teraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego gorzowskiej komendy.