Gorzów: Pacjenci nie będą jeździć do innych miast. Chirurgia naczyniowa przy Dekerta

2020-09-16 17:56 em
Gorzów szpital
Autor: em Kierowca i sanitariusz nie pracują już w gorzowskim szpitalu.

W lecznicy w ciągu dwóch miesięcy powstanie oddział chirurgi naczyniowej. Gorzowianie zamiast jeździć na zabiegi do Poznania, Szczecina czy Zielonej Góry będą mogli zrobić je na miejscu. To dopiero początek ciekawych zmian.

Szpital przy ulicy Dekerta chirurgia naczyniowa nie mógł się zajmować bo nie miał sprzętu i lekarzy. Trzy osobowy zespól medyczny już jest, a sprzęt pojawi się w ciągu najbliższych tygodni.

Nowy pododdział bardzo się przyda - nie ma wątpliwości Olga Szyroki, lekarz szpitala w Gorzowie. - Dyżuruję w gorzowskim szpitalu już prawie dwa lata i widzę ilu pacjentów wymaga pomocy naczyniowej, ilu musi być wysyłanych do Zielonej Góry lub Szczecina - opowiada lekarka.

Gorzów szpital
Autor: materiały prasowe szpitala Pacjenci nie będą musieli wyjeżdżać do innych miast.

Pododdział będzie miał około 20 łózek i powinien zacząć działać w ciągu dwóch miesięcy. Już teraz pacjenci mogą skorzystać z poradni chirurgii naczyniowej, która działa przy szpitalu.

Gorzowska lecznica chce w przyszłości wykonywać kolejne operację, których teraz nie robi. Dotyczy to m.in. chirurgii onkologicznej, zabiegów związanych z tarczycą, wątrobą czy trzustką.