Gorzów: Przebudowa stadionu lekkoatletycznego coraz bliżej. Urzędnicy wybrali wykonawcę

2020-12-02 19:55 em
gorzów stadion lekka1
Autor: Fragles Stadion koniecznie będzie przebudowany

Do trzech razy sztuka. W końcu udało się wybrać firmę, która zajmie się stadionem lekkoatletycznym w Gorzowie. łatwo nie było, bo udało się dopiero w trzecim przetargu. Urząd za remont musi zapłacić więcej niż pierwotnie zamierzał. Kiedy ruszą prace?

Przetarg na kontrakt warty blisko 18 milionów złotych wygrała firma z Warszawy. - Oferta tego wykonawcy była najkorzystniejsza Zostały jeszcze tylko rozmowy i podpisanie umowy - zapewnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu:

Przypomnijmy: przetarg organizowano aż trzy razy. Miasto na remont chciało początkowo wydać nieco ponad 14 milionów złotych, ale żadna firma nie chciała się na to zdecydować. Dopiero gdy urzędnicy dołożyli ponad trzy miliony udało się znaleźć wykonawcę.

Stadion zostanie gruntownie przebudowany. Będzie nowa ośmio torowa bieżnia, skocznie, boiska. Na stadionie będzie można organizować np. lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski.

Z obiektu będa także korzystać piłkarze. Pracę rozpoczną się na początku przyszłego roku i potrwają kilkanaście miesięcy.