Gorzów: Przy Teatralnej trudniej zaparkować auto. Co zrobią urzędnicy i studenci?

2020-01-14 6:04 em
Gorzów teatralna
Autor: mazinio Duży parking został zamknięty.

Teren przy ulicy Teatralnej naprzeciwko budynku pobliskiego Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, a także Akademii im. Jakuba z Paradyża został kilka dni temu zagrodzony siatką. Na placu bardzo często parkowali studenci i urzędnicy. Gdzie teraz będą zostawiać swoje samochody? Dlaczego plac został zamknięty?

Zamkniecie parkingu ma związek z... rozpoczęciem remontu w budynkach po byłym szpitalu przy ulicy Warszawskiej. Powstaje tam Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Obiekty przejął wykonawca inwestycji. Plac wprawdzie znajduje się poza murem byłego szpitala ale jest jego częścią i dlatego został ogrodzony przez budowlańców. - Nie mieliśmy wyboru, nie mogliśmy zatrzymać parkingu. Budowa CEZiB jest priorytetowa - wyjaśnia Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta w Gorzowie.

Gorzów teatralna
Autor: mazinio Samochody można zaparkować m.in. przy przystanku PKP.

Ogrodzenie terenu przez wykonawcę remontu budynków poszpitalnych oznacza utratę około kilkudziesięciu miejsc parkingowych. Zmotoryzowani jadący na uczelnię lub do urzędu mogą teraz zostawić pojazd na niewielkim placu za torami lub na nieutwardzonym terenie obok pobliskiego dworca kolejowego.