Gorzów: Stal jedzie do Leszna. Zwycięstwo byłoby... olbrzymią sensacją

2020-07-31 7:58 em
gorzów stal lublin1
Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Stal nadal ma szansę na awans do play-off. Trzeba jednak wysoko pokonać Falubaz.

Nadzieja umiera ostatnia - mawiają - ale zwycięstwo Moje Bermudy Stali Gorzów na torze niepokonanego w tym sezonie Mistrza Polski byłoby wielką niespodzianką. Gorzowscy żużlowcy muszą zdobyć pierwsze punkty w PGE Ekstralidze, ale w piątek szansę na to mają minimalne.

Unia Leszno wygrywa mecz za meczem. W ubiegłym sezonie przegrała tylko raz... w Gorzowie. Teraz znów odprawia z niczym kolejnych rywali, a Stal w tym sezonie meczu jeszcze nie wygrała.

Oczywiście to sport i kibice zawsze będą wierzyć w swoją drużynę, ale racjonalnych przesłanek za tym, że Stal może w Lesznie powalczyć nadal jest bardzo mało.

Wprawdzie w świetnej formie jest Bartek Zmarzlik, który znów seriami wygrywa biegi - z kompletem punktów wywalczył Złoty Kask - ale większość pozostałych zawodników nadal nie przekonuje.

gorzów stal trening
Autor: facebook.com/StalGorzow1947 Trening gorzowskich żużlowców. Kolejne mecze na Jancarzu. Powinno być lepiej.

Krzysztof Kasprzak w finale Złotego Kasku, także zaliczył niezły występ - wywalczył trzecie miejsce - ale w ostatnim turnieju o Mistrzostwo Europy, znów jeździł z tyłu. Wygrał tylko jeden bieg. Szymon Woźniak - jak można nieoficjalnie usłyszeć w klubie - ciężko trenuje, formy szuka także Iversen.

Wszyscy znajdują się w składzie, ale jeden z nich prawdopodobnie szansy w Lesznie nie dostanie. W drużynie pojawi się Jack Holder. Za kogo?

Na pewno nie za Thomsena, który wprawdzie zaliczył słaby występ w Zielonej Górze, ale już w Grudziądzu - przed upadkiem i przewiezieniem do szpitala - znów imponował szybkością. Zawodnik chce jechać w Lesznie, ale muszą się jeszcze na to zgodzić lekarze. 

Czy Stal jest w stanie sprawić niespodziankę i powalczyć z Unią? Przekonamy się dziś (piątek 31. lipca) o godzinie 20.30 w Lesznie.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE