Gorzów: Szpital zakaźny przy Walczaka już z pacjentami

2020-03-17 17:03 Kły
zakaźny gw1
Autor: materiały szpitala Gorzów Na pacjentów czeka sto łóżek.

Lekarze i pielęgniarki mają się już kim zajmować. W przekształconej lecznicy znajdują się cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa. Trwa oczekiwanie na wyniki, które mają być znane jeszcze we wtorek (17.03).

Do dyspozycji chorych jest siedmiu lekarzy i 37 pielęgniarek. W nowo utworzonym szpitalu przebywają trzy kobiety i jeden mężczyzna. Ich stan jest dobry. Czy są zarażeni nowym patogenem COVID-19 ma się okazać wieczorem. Są izolowani, a ich dostęp do świata zewnętrznego ogranicza się do rozmów telefonicznych i doniesień internetowych.

- Szpital jest dobrze wyposażony. Mamy respiratory, kardiomonitory, pompy fuzyjne czyli wszystkie urządzenia, które są niezbędne, by leczyć pacjentów - wyjaśnia mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik wielospecjalistycznego szpitala w Gorzowie.

zakaźny gw2
Autor: materiały szpitala Gorzów Kombinezonów pod dostakiem.

Aktualnie przy Walczaka znajduje się sto łóżek, drugie tyle ma być dostępnych do końca tygodnia. Nie brakuje specjalnych kombinezonów, maseczek czy rękawiczek.

Jednoimienny szpital zakaźny w Gorzowie jest jedną z 21 takich placówek w kraju. Powstały one, decyzją rządu, w związku z pandemią koronawirusa.