Gorzów: Uczniowie i naukowcy robią maski. Trafią do szpitali

2020-03-26 6:18 em
Laboratrium wykrywania koronawirusa.
Autor: SPWSZ Szczecin Na maski i maseczki czekają szpitale.

Do walki z pandemią koronawirusa aktywnie przyłączyli się uczniowie gorzowskiej odzieżówki i Akademia im. Jakuba z Paradyża. Pierwsi szyją maseczki, drudzy je drukują.

Dużo łatwiejsze zadanie mieli uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie. Najpierw przygotowano wykroje z bawełny, fizelinę i gumki, które trafiły do uczniów. Ci w domach uszyli maseczki. Jeżeli ktoś nie miał maszyny, szkoła wypożyczała mu swój sprzęt.

Do pracy zabrało się piętnaście osób i szybko uszyto 400 maseczek. W czwartek trafią one do gorzowskiego szpitala. Szkoła chętnie uszyje kolejną partie, ale potrzebuje materiałów i gumek. Szczegóły znajdziecie na FB profilu odzieżówki.

Gorzów akademia
Autor: Materiały Prasowe AJP Gorzów. AJP korzysta ze swojego specjalistycznego sprzętu.


Trudniejsze zadanie ma AJP, ale ma też lepszy sprzęt. Gorzowska uczelnia przygotowuje specjalne maski dla szpitala w Drezdenku. Naukowcy drukują plastikowe ramki i przyłbice, na których montowana będzie folia. Korzystają z 11 drukarek. Zadanie ma być wykonane do końca tygodnia.

Akademia pracuje także nad przygotowaniem specjalnej maski medycznej. Jednak aby rozpocząć produkcję musi uzyskać państwowy certyfikat. Maski maja być gotowe na początku kwietnia.