Gorzów: W ciąży, na podwójnym gazie spowodowała kolizję

2019-08-13 11:57 Karolina Łopacińska
alkomat policja
Autor: materiały Lubuska Policja Wynik badania 30-latki zaskoczył policjantów.

Do zdarzenia doszło na obwodnicy Gorzowa i ekspresówce. 30-latce zabrano prawo jazdy, a sąd może wydać zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata. Na szczęście kierującej nic poważnego się nie stało. Od tragedii było o włos. Policjanci apelują o rozsądek. Ile kobieta miała promili?

W poniedziałek (12.08) po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie jadącym zygzakiem na S3. Volkswagen uderzył w bariery energochłonne, ale kierująca jechała dalej, pomimo wydobywającego się dymu. Mundurowi zatrzymali ją na rondzie Szczecińskim.

Mimo sprzeciwu 30-latki, będącej w szóstym miesiącu ciąży, wezwano pogotowanie ratunkowe, które zabrało ją na badania. Wcześniej sprawdzono trzeźwość kierującej. Okazało się, że miała 2,35 promila alkoholu w organizmie! Mieszkance województwa zachodniopomorskiego zatrzymano prawo jazdy. Dalszym jej losem zajmie się sąd.

- Zatrważająca jest ignorancja zasad bezpieczeństwa na drodze, ale przede wszystkim brak troski o siebie, oraz swoje przyszłe dziecko. Tym razem los okazał się łaskawy. Uważajmy i myślmy - apelują policjanci.