Gorzów: Wakacje w mieście bez nudy. Muzeum ma ciekawe propozycje. Co się będzie działo?

2020-07-07 19:35 em
Gorzów spichlerz
Autor: sg W Spichlerzu zaplanowano indiańskie warsztaty.

Muzeum im. Jana Dekerta przygotowało bardzo ciekawy wakacyjny program zajęć dla dzieci. Będą indiańskie klimaty i zajęcia on-line. Uczestnicy będą musieli wykonywać specjalne zadania w przestrzeni miasta.

"Indiańska przygoda” - to cykl wakacyjnych zajęć, które odbędą się w Spichlerzu. Dzieci zrobią elementy indiańskiego stroju, makietę wioski, plemienny totem, poznają wierzenia i legendy. Zajęcia zaczynają się 13. lipca.

Tydzień później (20.07) rozpoczynają się wirtualne półkolonie „Przyjaciele Gorzowa”. Najmłodsi poznają historię miasta, ciekawe miejsca i znanych mieszkańców. Sporo będzie też o samym muzeum, które w tym roku obchodzi 75-lecie działalności.

Gorzów on line
Autor: Jan Wojtanowski/Materiały Prasowe UM Gorzów Kultura w Gorzowie działa też online.

- Każdego dnia uczestnik półkolonii otrzyma od nas dwa filmy i zadania do wykonania, także w przestrzeni miejskiej. Będzie wysyłał do nas rozwiązania i otrzyma informację zwrotną. Będziemy w stałym kontakcie on-line - opowiada Ewa Pawlak, dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie.

Kolejne warsztaty w sierpniu. Dzieci będą m.in. robić biżuterie czy instrumenty muzyczne. Szczegóły znajdziecie na stronie muzeumlubuskie.pl.​