Gorzów: Wielkie gotowanie na Starym Rynku! Trzeba tam być i POSMAKOWAĆ

2020-09-25 6:31 em
Gorzów GRH
Autor: Materiały Prasowe UM Gorzów Gorzowscy szefowie kuchni kolejny raz wspomagają akcje kulinarne. (fot. archiwum)

Będzie co smakować bo przygotowaniem dań zajmie się aż ośmiu renomowanych szefów kuchni. Trzeba też wiedzieć, ze wszystkie potrawy będą przygotowane z lokalnych produktów, które są dostępne na gorzowskim ryneczku przy Jerzego. Kiedy kulinarne święto? Już w sobotę (26.09) na Starym Rynku w Gorzowie.

Spotkanie organizuje Gorzowski Rynek Hurtowy, który zarządza ryneczkiem przy Jerzego. - Chcemy żeby gorzowianie sprawdzili jak smakuje rynek. Wszystkie potrawy zostaną przygotowane z produktów dostępnych na rynku - opowiada Agata Dusińska, prezes GRH.

Gorzów GRH2
Autor: materiały UM Gorzów Dania zostaną przygotowane tylko z lokalnych produktów.

Dania przygotuje ośmiu szefów kuchni. Doskonale znani gorzowscy mistrzowie kulinarni oraz goście z Niemiec, którzy także będą musieli zmienić się z lokalnymi produktami. Czego możemy się spodziewać?

Paweł Salomon, szef kuchni i uczestnik akcji zdradza, że każdy z gotujących otrzyma dwa lokalne produkty i przygotuje z nich potrawę.

Zestawy mogą być bardzo różne np. twaróg z burakiem albo kalarepa z jabłkiem. Nie zabraknie słodkości przygotowanych m.in. ze śliwek i Renety Landsberskiej.

Wielkie gotowanie w centrum Gorzowa w sobotę od godziny 9.00 do godziny 14.00. Przypomnijmy: zabawę organizuje GRH i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”.