Gorzów: Wirus pokrzyżował plany deskorolkarzom i amatorom kina pod chmurką

2020-05-28 13:58 MGA
Skatepark
Autor: Fragles

Ze względu na trwającą wciąż pandemię koronawirusa gorzowscy urzędnicy zdecydowali o przełożeniu dwóch tak zwanych miękkich zadań, które zaplanowane były w Budżecie Obywatelskim na ten rok. Chodzi o ekstremalne zawody na skateparku w Parku Kopernika, o osiedlowe seanse kina plenerowego, które miały się odbyć na Piaskach oraz o sąsiedzką giełdę "Fanty za Fanty".

Wydarzenia miały się odbyć latem, ale musiały zostać wstrzymane. Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy będzie można je zorganizować. Pewne jest, że miasto z nich nie rezygnuje, a jedynie je przekłada. Jeśli sytuacja w kraju i znoszenie obostrzeń na to pozwoli to imprezy odbędą w drugiej połowie roku. W innym przypadku trzeba będzie poczekać do roku przyszłego.

- W obecnej sytuacji musimy wstrzymać się z ich realizacją, ale mamy nadzieję, że uda się je zrealizować jeszcze w tym roku - powiedziała Iga Kalbarczyk z gorzowskiego Urzędu Miasta.

Teraz wszystko pozostaje więc w rękach rządu, to od ich decyzji zależą dalsze ruchy miasta. A szanse na organizację tych wydarzeń są coraz większe, bo wiele obostrzeń zostaje powoli znoszonych. Między innymi dzięki temu już w lipcu w Gorzowie obędą się seanse Kina Po Zmroku organizowane przez Miejskie Centrum Kultury. Tym razem jednak, przypomnijmy, w innej lokalizacji, bo w Parku Róż będą trwały prace. Szczegóły nie są na razie znane.