Gorzów: Zadał śmiertelny cios, jest akt oskarżenia [AUDIO]

2019-09-20 17:08 Karolina Łopacińska
cios viva
Autor: materiały Lubuska Policja Mężczyzna po zdarzeniu został zatrzymany i przebywa w areszcie.

22-latkowi z Nowej Soli grozi dożywocie. W jednej z gorzowskich dyskotek nieporozumienie doprowadziło do tragedii- zginął 31-letni Wojciech I. Do sądu w Gorzowie trafił akt oskarżenia przeciwko Pascalowi U. Oskarżony przebywa w areszcie.

Prokurator zebrał materiał w sprawie i 12 września skierował do Sądu Okręgowego w Gorzowie akt oskarżenia. 22-latek odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Uderzył 31-latka. Zanim doszło do tragedii chwilę wcześniej w lokalu między mężczyznami doszło do nieporozumienia.

- Miała miejsce jakaś sprzeczka. Jeden drugiego miał potrącić, miało dojść do oblania alkoholem. W konsekwencji oskarżony uderzył pokrzywdzonego - wyjaśnia Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury.

Jeden cios był na tyle silny, że pozbawił 31-latka życia. Tragedia wydarzyła się w samym centrum Gorzowa, przed jedną ze znanych dyskotek.

O dramacie opowiada rzecznik Witkowski:

Pascal U. nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Grozi mu kara więzienia od 5 lat, 25 lat albo dożywocie.

Przypomnijmy- do dramatycznego zdarzenia doszło 31 marca około godz. 4. W Gorzowie przy ul. Mostowej przy dyskotece leżał mężczyzna. Był reanimowany, trafił do szpitala, ale nie udało się go uratować. Zatrzymano nietrzeźwego 22-latka.