Gorzów: Znany youtuber zrobi film o mieście. Będzie raczej... krytyczny

2020-09-16 13:25 em
gorzów rondo
Autor: Fragles Na co narzekają gorzowianie?

Możemy spodziewać się ostrego języka i żartów bo taka jest konwencja kanału. Youtuber odwiedził już kilka miast, a w filmach pokazuje rzeczy, które denerwują mieszkańców. Co na to Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta?

Twórcy kanału poprosili mieszkańców Gorzowa by napisali co ich irytuje w mieście. Na podstawie tych informacji powstał scenariusz filmu. Komentarzy było sporo bo około tysiąca. Konwencja filmów - są popularne, odsłony liczone w setkach tysięcy - jest bardzo frywolna. Mocne żarty, potoczny, często wulgarny język.

Film będzie nagrywany w czwartek (17.09) a na kanale zobaczymy go już w przyszłym tygodniu. Czego możemy się spodziewać? Gorzowianie, z którymi rozmawialiśmy najczęściej narzekali na remonty, parkingi i brak imprez.

gorzów bulwar młodzi1
Autor: Fragles Młodzież oblega bulwar w weekendy, sama organizuje sobie imprezy.

Czy to będzie promocja Gorzowa? Mawiają, że nieważne co, byleby mówili. Co na to Urząd Miasta?

- To nie jest nasze marzenie. Takich działań nie unikniemy, to są działania niezależne od nas. Wiele miast padło już "ofiarą" youtubera. Trudno się do tego odnosić, jest to działalność, którą pan prowadzi - komentuje Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta.

Czekamy na film. Premiera prawdopodobnie 24. września w czwartek.