Mandaty dla pieszych i kierowców

Gorzowscy policjanci przyjrzeli się przejściom dla pieszych. Posypały się mandaty

2022-09-30 12:02

48 pieszych i kierowców zostało ukaranych mandatami za niewłaściwe zachowanie w okolicach przejść dla pieszych. To efekt akcji przeprowadzonej w środę przez policjantów w Gorzowie Wielkopolskim. Do najczęstszych wykroczeń należało wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa czy lekceważenie sygnalizacji.

W środę (28 września) gorzowscy policjanci postanowili przyjrzeć się bliżej, jak zachowują się uczestnicy ruchu drogowego w okolicach przejść dla pieszych. Zachowanie pieszych i kierowców kontrolowali funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach, a wydatnie pomagał im w tym operator miejskiego monitoringu, który błyskawicznie przekazywał informacje o wykroczeniach będącym na miejscu policjantom.

W ten sposób udało się zaobserwować m.in. osobę na hulajnodze, która zlekceważyła czerwone światło i wjechała na przejście. Za to wykroczenie już chwilę później została ukarana mandatem. Dzięki informacji przekazanej przez operatora monitoringu, u zbiegu ul. Sikorskiego i Chrobrego policjanci zatrzymali pieszego, który okazał się być poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Kompletnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat.

- Najpoważniejszą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz. Kierowca busa zdecydował się na niebezpieczny manewr. Na przejściu dla pieszych wyprzedzał osobowe auto - poinformował kom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Ta sytuacja zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi.

Łącznie w ciągu jednego dnia policjanci ukarali 48 pieszych i kierowców.

W Gorzowie posypały się mandaty dla pieszych i kierowców
Sonda
Zdarza Ci się przejść przez jezdnię na czerwonym świetle?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają