gorzów mechanik1

i

Autor: SG Uczniów drugich klas w Mechaniku na razie nie zobaczymy.

Gorzowski "Mechanik" w hybrydzie! Radzi sobie, ale lekko nie jest

2020-10-19 18:40

Szkoły średnie w nowym systemie nauczania- hybrydowym. Gdyby chodziło o nowości w napędzie do samochodów, to Zespół Szkół Mechanicznych nie miałby sobie równych. W przypadku nowej metody kształcenia dyrekcja musiała się nagimnastykować.

Tak jak w całym kraju, także w Gorzowie od poniedziałku (19.10) technika i licea pracują w systemie hybrydowym. Dzielą naukę na lekcje w szkołach oraz w domu przez internet. W Zespole Szkół Mechanicznych jest 21 oddziałów. Klasy pierwsze i trzecie chodzą do placówki, a drugie ze względu na podwójny rocznik, uczą się w domowym zaciszu. Wszyscy zgodnie z rozkładem zajęć spotykają się w jednym czasie, tylko w różnych miejscach.

- Szkoła miała niewiele czasu na przestawienie się na nowy model nauczania. Nie ukrywam się, że trochę trzeba było się nagimnastykować, żeby do tego dojść. Doświadczenie sprzed wakacji zostało, więc teraz poszło to w miarę sprawnie. Jednak wolę, by uczniowie byli w trybie stacjonarnym, gdy mają kontakt z nauczycielem - wyjaśnia Piotr Kruk, dyrektor Mechanika.

Wymiana klas nastąpi co tydzień. W przypadku praktyk i warsztatów zmian w ogóle nie ma. Tak jak dotychczas odbywają się one w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz w przedsiębiorstwach. Hybrydowe nauczanie obowiązuje także w liceach oraz na uczelniach wyższych. Szkoły podstawowe i przedszkola działają normalnie.

Nasi Partnerzy polecają