gorzów sor wiata1

i

Autor: facebook.com/Robert Surowiec Miejsce do postoju karetek zamieniono na salę chorych.

Gorzowski SOR oblegany. Medycy apelują o rozsądek!

2020-10-26 17:41

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Dekerta. Szpitalny Oddział Ratunkowy w weekend miał ogromne problemy. Sytuacja jest zmienna, ale koronawirus nie odpuszcza. Dlatego zgłaszać powinny się tylko poważne przypadki. Niestety bywa różnie.

Miejsc dla chorych brakuje, tam gdzie się da tworzone są nowe. W gorzowskim szpitalu przy Dekerta zaadaptowano wiatę na karetki dla pacjentów z koronowirusem. W sobotę (24.10) sytuacja była dramatyczna, o czym informował Robert Surowiec, wiceprezes szpitala. Było dużo chorych, a lekarzy niestety brakuje. Medycy apelują, by zgłaszać się na SOR w poważnych przypadkach.

- Zdarza się, że przyjeżdżają osoby, którym skończyły się tabletki, a w takich sprawach trzeba zgłaszać się do lekarza rodzinnego. Wiata jest ogrzewana i monitorowana, to miejsce przejściowe dla pacjentów, gdy tylko jest możliwość trafiają na oddział - wyjaśnia Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy.

gorzów szpital

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Szpital w Gorzowie otrzymał dodatkowe respiratory.

Jak podał wiceprezes Surowiec w poniedziałek rano (26.10) w gorzowskim szpitalu przebywało 156 zakażonych, 9 na OIOM-ie. Natomiast dane z Ministerstwa Zdrowia to 363 nowe przypadki w Lubuskiem. Najwięcej odnotowano w Gorzowie- 129, a w powiecie gorzowskim 45. Zmarł 79-latek z powiatu żarskiego. W regionie od początku pandemii jest już prawie 5 tysięcy zakażonych.

Nasi Partnerzy polecają