Jakie pomysły gorzowian zostaną wykonane w BO 2020? [AUDIO]

2019-10-10 16:18 Karolina Łopacińska
bo wyniki 1
Autor: mz Na byłym poligonie będzie biec Trasa Siedmiu Wzgórz.

Trasa Siedmiu Wzgórz i ekstremalne zawody na skateparku. Są wyniki głosowania mieszkańców w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. ​Na co gorzowianie chcą wydać pieniądze? Inwestycje są różnorodne.

Z kategorii ogólnomiejskiej mieszkańcy wybrali Trasę Siedmiu Wzgórz, na którą głos oddało 2509 osób. Projekt zakłada budowę trasy pieszo - rowerowej od ul. Malachitowej, przez tereny popoligonowe,  następnie do ul. Słowiańskiej i dalej do końca ulicy Błotnej. Koszt zadania to ponad pół miliona złotych.

Dzięki dotacji z Budżetu Obywatelskiego w Gorzowie odbędą się także ekstremalne zawody na skateparku w Parku Kopernika. Koszt zadania to 50 tysięcy złotych.

- Ta edycja była rekordowa pod względem oddanych głosów - wyjaśnia Anna Bonus-Mackiewicz z Biura Rewitalizacji i Konsultacji UM:

W kategorii oświatowej wybrano jeden projekt połączony z kilku mniejszych. To między innymi budowa placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4, budowa boiska przy Szkole Podstawowej 21 czy montaż wiat rowerowych przy IV LO i Szkole Podstawowej nr 2.

bo wyniki 2
Autor: Fragles Na skateparku odbędą się zawody.

W sumie w przyszłym roku w Gorzowie realizowanych będzie 37 projektów. Część z nich mieszkańcy wybrali podczas spotkań w rejonach. Pula środków przeznaczonych na tą edycję wyniosła 5 milionów 750 tysięcy złotych. Pełną listę projektów do wykonania można znaleźć na stronie miasta w zakładce dialog społeczny.