Będzie więcej aktywnych przejść w Gorzowie. Gdzie się pojawią? [AUDIO]

2019-10-10 14:10 Karolina Łopacińska
aktywne przejścia
Autor: em Skrzyżowanie Marcinkowskiego i Baczyńskiego.

Jeszcze w październiku rozpoczną się prace na osiedlu Staszica. Ma być bezpieczniej dla pieszych i zmotoryzowanych. W planach do zmian przewidziano także inne przejścia w różnych lokalizacjach miasta. Jakie?

Już wkrótce gorzowianie będą korzystać z nowych przejść dla pieszych. Chodzi o te mieszczące się przy ulicy Kochanowskiego i Baczyńskiego. W tym drugim przypadku obecne przejście zostanie przesunięte i przebudowane.

Jakie zaplanowano prace? - mówi Rafał Krajczyński, miejski inżyer ruchu:

Przejścia zostaną wyposażone w czujniki ruchu i lampy ostrzegawcze zamontowane na wysięgniku. W przypadku pojawienia się pieszego włączą się i dadzą znak kierowcom. Do tego elementy odblaskowe zatopione w jezdni. Gdy ktoś wejdzie na przejście, będą pulsować biało-żółtym światłem.

- Kolejne takie przejścia są w planach - jedno na ulicy Kazimierza Wielkiego, dwa lub trzy na Kostrzyńskiej. Nie chodzi też o to, by je zrobić wszędzie. Bo jeżeli zastosujemy to rozwiązanie i ono spowszednieje, to kierowcy przestaną na to zwracać uwagę - wyjaśnia Krajczyński.

Nowe przejścia na osiedlu Staszica mają być gotowe w listopadzie. W Gorzowie takie już działa na ulicy Górczyńskiej przy skrzyżowaniu z Wróblewskiego.