Koronawirus w gorzowskim szpitalu. ROŚNIE liczba zarażeń!

2020-07-30 16:25 Kły
Gorzów szpital test
Autor: materiały szpitala Gorzów W szpitalu badania i testy.

Przy Dekerta w Gorzowie zamknięto oddziały, bo u pacjentki stwierdzono pozytywny wynik testu. Wprowadzono odpowiednie procedury. Nie najlepsze wieści płynął także z regionu. Przybywa zakażeń...

Nowe przyjęcia zostały wstrzymane na dwóch oddziałach: Neurologii i Rehabilitacji Neurologicznej. Taką informację przekazał w czwartek (30.07) Robert Surowiec , wiceprezes lecznicy. Jak czytamy na jego facebook'owym profilu - procedury bezpieczeństwa zostały wprowadzone po stwierdzeniu zarażenia COVID-19 u jednej z pacjentek.

Chorzy przenoszeni między oddziałami mają wykonywane badania pod kątem groźnego patogenu. Jest to procedura niestandardowa, nieobowiązkowa. Jak się okazało słuszna - dodaje w poście Surowiec.

Medycy jak i pozostali pacjenci poddali się testom.

Gorzów szpital zakaź
Autor: materiały szpitala Gorzów Pacjenci z wirusem nadal będą trafiać do szpitala przy Walczaka, ale nie wszyscy.

Niestety nieciekawie wygląda sytuacja w Lubuskiem. Liczba zakażeń wzrosła do 390- to dane z czwartku (30.07). Ministerstwo Zdrowia podało o 10 przypadkach, w tym dwa dotyczą powiatu gorzowskiego. Pozostali chorzy pochodzą z rejonów: Międzyrzecza ( 4 osoby), Sulęcina i Świebodzina ( po 1 osobie) oraz z Zielonej Góry (2 osoby). Jest kolejna ofiara groźnego patogenu- 81-latka z powiatu wschowskiego.

Z kolei w Gorzowie dotychczas stwierdzono 13 zarażonych COVID- 19. Dobra informacja jest taka, że wyleczono ponad 180 lubuszan. Nadal trzeba stosować środki ostrożności czyli zakrywać usta i nos  oraz dezynfekować ręce.