Gorzów centrum

i

Autor: sg Także gorzowscy przedsiębiorcy mogą się starać o pieniądze.

Lubuskie: Przedsiębiorcy będą mieli kolejną szansę na pieniądze od samorządu

2020-07-30 6:41

Chodzi o Lubuskie Bony Wsparcia, czyli pieniądze dla firm, które ucierpiały z powodu koronawirusa. Konkurs odbył się... 1. lipca, ale po zastrzeżeniach dotyczących naboru wniosków Zarząd Województwa Lubuskiego postanowił, że firmy odstaną kolejną szansę. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo, ale na pewno dokumenty będzie można składać dłużej niż za pierwszym razem.

Podczas pierwszego, lipcowego naboru wnioski można było składać tylko przez niespełna 4 godziny, potem limit się wyczerpał. Biznesmeni nie byli zadowoleni bo nie wszyscy zdołali złożyć dokumenty. Władze samorządowe, które na pomoc przeznaczyły 27 milionów złotych także nie były zadowolone ze sposobu przeprowadzenia naboru wniosków. Rozpoczęły się negocjacje, zastanawiano się nawet nad unieważnieniem konkursu.

Ostatecznie do tego nie dojdzie. Firmy, które złożyły wnioski 1. lipca nie będą musiały tego robić kolejny raz, ale inni przedsiębiorcy także dostaną szansę by ubiegać się o dofinansowanie. Tym razem dokumenty będzie można składać przez osiem godzin. Podczas oceny wniosków będzie je można także poprawiać.

Wprowadzono także zapis, że członkowie zarządów operatorów konkursu oraz osoby z nimi powiązane nie będą mogły starać się o pieniądze. Przypomnijmy naborem wniosków na zlecenie władz województwa zajmują się: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa.

Kiedy odbędzie się kolejny nabór? Jeszcze nie wiadomo. Być może uda się go zorganizować na początku sierpnia, ale ostateczna data nie została jeszcze ustalona. Więcej szczegółów na temat programu Lubuskie Bony Wsparcia znajdziecie na stronach internetowych Samorządu Województwa Lubuskiego oraz na operatorów konkursu.