Koszmar w Gorzowie Wielkopolskim! Grozili mu porwaniem dziecka i podpaleniem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Koszmar w Gorzowie Wielkopolskim! Grozili mu porwaniem dziecka i podpaleniem
Autor: CBŚP Koszmar w Gorzowie Wielkopolskim! Grozili mu porwaniem dziecka i podpaleniem

To, co wydarzyło się w Gorzowie Wielkopolskim może posłużyć za scenariusz filmu. Grupa mężczyzn usiłowała wymusić na swojej ofierze zwrot rzekomego długu, grożąc przy tym uprowadzeniem dziecka i spaleniem firmy bliskiej osoby. Ten po pomoc zwrócił się do policji. CBŚP, przy wsparciu KWP w Gorzowie Wlkp. doprowadziło do ustalenia 4 mężczyzn. W działaniach uczestniczyło CPKP "BOA" i SPKP w Warszawie. Na wniosek gorzowskiej Prokuratury Okręgowej 3 osoby zostały tymczasowo aresztowane. Trwają ustalenia kolejnych osób mogących mieć związek z przestępstwem.

Gorzów Wielkopolski: Grozili porwaniem dziecka i podpaleniem firmy

Cała sprawa zaczęła się od tego, że 3 mężczyzn zażądało od pokrzywdzonego kilkudziesięciu tys. zł zwrotu rzekomego długu, grożąc przy tym uprowadzeniem dziecka oraz spaleniem firmy członkowi jego rodziny w przypadku odmowy spłaty. Choć zastraszany mężczyzna nie miał żadnego zobowiązania finansowego, to groźby spowodowały u niego strach. Zwrócił się po pomoc do policji. Mundurowi z Zarządu w Gorzowie Wlkp. Centralnego Biura Śledczego Policji natychmiast rozpoczęli działania wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wlkp.

- Priorytetem dla policjantów i prokuratorów było bezpieczeństwo pokrzywdzonego i jego rodziny, bardzo ważne było również ustalenie i zatrzymanie podejrzanych - wyjaśniają policjanci z CBŚP.

Do działań włączyli się także funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W wyniku podjętych czynności ustalono i przesłuchano świadków, zabezpieczono nagrania z monitoringów, docierano do wciąż nowych informacji, które dokładnie analizowano. Działania były prowadzone w wielu województwach naszego kraju. Do akcji wkroczyli także policjanci z Zarządu w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie oraz z Zarządu III CBŚP.

Zobacz koniecznie: Ciało kuriera znalezione w lesie. Mężczyzna został wcześniej porwany! [ZDJĘCIA]

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Gorzów Wielkopolski: Grozili porwaniem dziecka i podpaleniem

Funkcjonariusze, którzy zajmowali się sprawą pracowali pod ogromną presją czasu. 

- Dbając o bezpieczeństwo pokrzywdzonych, policjanci jednocześnie weryfikowali wszelkie informacje mogące doprowadzić do zatrzymania sprawców. Dzięki zastosowaniu dostępnych metod i technik ustalono, że w sprawę może być zamieszanych kilka osób - wyjaśnia CBŚP.

Zobacz koniecznie: Szczepienia na kornawirusa. Kiedy będą zapisywać osoby w wieku 18-39 lat? Sprawdź!

Uderzenie nastąpiło w tym samym momencie w kilku miejscach Polski – w Warszawie, Gdyni i w woj. lubuskim. Działania zostały przeprowadzone przez policjantów CBŚP, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" i Samodzielnego Pododdziału Kontretrrorystycznego Policji w Warszawie. Trzy osoby zostały zatrzymane.

W sprawie występuje czterech podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 15 lat. Wobec trzech podejrzanych gorzowski sąd, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE