SZALONY pościg w Lubuskiem! Rozpędzony peugeot uderzył w drzewo. W środku narkotyki i tajemniczy dowód

2021-01-11 11:43 Rafał Strzelec
Pościg w Krośnie Odrzańskim
Autor: Policja Lubuska Pościg w Krośnie Odrzańskim

Szalony pościg w Lubuskiem. W czwartek 7 stycznia policjanci chcieli zatrzymać do kontroli 23-letniego kierowcę peugeota. Mężczyzna nie miał jednak zamiary się zatrzymywać. Popędził dalej mimo faktu, iż policjanci wyraźnie wskazali mu, że ma się zatrzymać. Rozpoczął się dramatyczny pościg, zakończony kraksą i pieszą ucieczką. Gdy 23-latek wpadł już w ręce policji, wszystko stało się jasne.

Pościg miał miejsce w czwartek 7 stycznia. Jak relacjonuje lubuska policja dzielnicowi z krośnieńskiej komendy, będąc na ulicy Trakt Książęcy w Krośnie Odrzańskim chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę peugeota. Ten nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i zwyczajnie uciekł policjantom. 23-latek pognał samochodem w kierunku miejscowości Połupin, a potem na Brzeźnicę. Pościg zakończył się kraksą.

Czytaj również: Tragedia w Bytomiu. Nie żyje malutkie dziecko! Sprawę bada prokuratura

- Kierujący jechał z nadmierną prędkością oraz nie zważając na innych kierowców wielokrotnie wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W miejscowości Brzeźnica, kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo - dodają mundurowi.

Mężczyzna uciekł z samochodu i dalej uciekał pieszo. Policjanci pobiegli za nim. Po krótkim pościgu 23-latek z powiatu nowosielskiego wpadł w ręce mundurowych. Dlaczego uciekał? Po pierwsze, miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Starosta cofnął mu uprawnienia. Po drugie, w aucie znaleziono "biały proszek", co jak potem się okazało było amfetaminą i metaamfetaminą. Po trzecie, być może 23-latek podczas jazdy był pod wpływem którejś z wymienionych substancji. Została mu pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych. Mało tego, w jego aucie znaleziono obcy dowód osobisty.

Czytaj także: Śmiertelny wypadek w Kozach. Młody kierowca audi roztrzaskał się na drzewie [ZDJĘCIA]

- Mieszkaniec powiatu nowosolskiego odpowie za posiadanie narkotyków, przywłaszczenie dowodu osobistego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu, a także prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w organizmie, usłyszy on dodatkowo zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. Ponadto odpowie on również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz inne naruszenia przepisów w ruchu drogowym - mówi podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w w Krośnie Odrzańskim.

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu