gorzów szkoła laptop1

i

Autor: wikipedia.org W gorzowskich szkołach brakuje sprzętu.

Laptopy, komputery, tablety. Sprzęt za kilka milionów trafi do gorzowskich szkół!

2020-10-13 12:11

Gorzowscy urzędnicy przygotowują się do zdalnego nauczania i chcą zakupić odpowiednie urządzenia dla uczniów. Już są przypadki nauki online w gorzowskich placówkach, ale jeszcze nie nagminne. Nie wiadomo co przyniesie okres jesienno-zimowy.

Plany są takie, by za 4 miliony złotych nabyć: 800 laptopów, 300 zestawów komputerowych, tablety, kamery internetowe, monitory interaktywne, wizualizery czy projektory kieszonkowe. Te wszystkie sprzęty przydadzą się w placówkach edukacyjnych, gdy powróci nauka zdalna. Potrzeby zgłaszali dyrektorzy.

- Gdyby nie pandemia środki te poszłyby na szkolenia i doposażenie pracowni zawodowych. Koronawirus wymusił zmianę planów. Dyrektorzy informowali, że brakuje sprzętu. Rodzice także się do nas zgłaszali. Jeżeli klasa zostanie wyłączona z tradycyjnej nauki i dzieci nie będą miały komputerów, będą mogły je użyczyć ze szkoły - wyjaśnia Magdalena Łabuza z Wydziału Edukacji UM.

gorzów szkoła laptop2

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl W kwietniu urzędnicy zakupili kilkadziesiąt laptopów.

Pieniądze będą pochodzić z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gorzowscy urzędnicy liczą, że dostaną od marszałka lubuskiego prawie 3,5 miliona złotych. Sprzęt komputerowy ma pojawić się w szkołach do końca grudnia.

Przypomnijmy- magistrat wiosną kupił sprzęt do zdalnego nauczania, było to 90 laptopów. Jak się okazało potrzeby są o wiele większe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany