Gorzów sp 20

i

Autor: mazinio Oddziały przedszkolne mają powstać w SP 20.

Gorzów: Nowe miejsca dla PRZEDSZKOLAKÓW na osiedlu Górczyn!? GDZIE i KIEDY?

2020-10-13 5:18

Jest duża szansa na to, że na osiedlu Górzczyn powstaną dwa dodatkowe oddziały przedszkolne dla 50 maluchów. Urząd chce je otworzyć w... Szkole Podstawowej nr 20. Kiedy to się stanie? Co się musi wydarzyć?

To bardzo dobra informacja dla mieszkańców osiedla Górczyn, bo tam ze znalezieniem miejsca w przedszkolach było wyjątkowo trudno.

Pewnie dlatego, że w jednym z przedszkoli nie przeprowadzono naboru. W placówce zostały wszystkie dzieci w zerówce i dla 3 latków nie było miejsc.

Oby otworzyć dodatkowe oddziały urzędnicy chcą wykorzystać rozbudowę SP 20. 2. listopada najmłodsi uczniowie z tej placówki maja przenieść się do nowego skrzydła budynku. Jego wyposażanie powinno zakończyć się w tym miesiącu.

A to oznacza, że w budynku głównym będą wolne klasy.

- Zagospodarujemy dwa pomieszczenia z łazienkami. Wejście będzie od strony ulicy Szarych Szeregów, przy komisariacie dzięki czemu przedszkolaki nie będą musiały przechodzić przez szkołę - opowiada Magdalena Łabuza z wydziału edukacji Urzędu Miasta.

Gorzów SP 20 ready1

i

Autor: Jan Wojtanowski/UM Gorzów Najmłodsi uczniowie przeniosą się do nowego skrzydła szkoły. Czy ich miejsce zajmą przedszkolaki?

Magistrat by uruchomić dodatkowe oddziały chce zdobyć jeszcze milion złotych dofinansowania w Urzędzie Marszałkowskim. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie sal i ich remont, a także na pensje kadry nauczycielskiej.

O tym czy Gorzów dostanie pieniądze dowiemy się w listopadzie. Jeżeli tak się stanie to w styczniu 50 dzieci będzie mogło pójść do nowego przedszkola.