Legendarny Kokos na Starym Rynku będzie mieć nowego najemcę. Będzie kolejna restauracja

2019-12-05 17:24 em
Gorzów kokos
Autor: mazinio Kokos to handlowa legenda miasta.

W byłym domu towarowym powstanie pizzeria popularnej i znanej sieci restauracji. W nieużytkowanym od 4 lat lokalu trwają prace remontowe. Otwarcie prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Powstały w połowie lat 80-tych poprzedniego stulecia Dom Handlowy Kokos przez wiele lat był reprezentacyjnym miejscem Gorzowa. Nowoczesny wystrój, dwa piętra i sporo ciekawych towarów, choć oczywiście częściej puste półki, ale tak to w poprzednim wieku bywało. Lokalizacja w ścisłym centrum sprawiała, że Kokos był także wykorzystywany w celach... politycznych. Łatwy dostęp na dach sprawiał, że było to wymarzone miejsce do rozrzucania ulotek.

Gorzów kokos
Autor: mazinio Ostatnie cztery lata obiekt stał pusty.

Dom handlowy tak jak inne tego typu obiekty nie przetrwał transformacji ustrojowej. Na dłużej zagościła w nim znana sieć sklepów spożywczych. Cztery lata temu Kokos opustoszał.

Gorzów kokos
Autor: mazinio Inwestycja już trwa - zaczęto od wymiany okien.

Obiekt w pierwszym kwartale przyszłego roku ponownie zostanie otwarty. Ekipa remontowa wymieniła okna i ostro pracuje w środku lokalu. Jak pomysł na zagospodarowanie domu handlowego oceniają mieszkańcy śródmieścia. - Lepszy byłby sklep spożywczy - oceniają starsi gorzowianie. Młodsi cieszą się z kolejnej restauracji.

Co mówia gorzowianie? - posłuchajcie sondy przygotowanej przez Radio ESKA Gorzów.