Pożar stodoły

i

Autor: OSP Witnica / Facebook.com

Lubczyno: Spłonęła stodoła oraz garaż. Ogień gaszono dwa razy

2019-09-03 11:53

W niedzielę (01.09) około godziny 22.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w miejscowości Lubczyno pod Gorzowem. Okazało się, że płonie jeden z budynków gospodarczych oraz garaż.

Na miejsce wysłano sześć zastępów straży pożarnej, działania trwały całą noc, aż do godziny 7:00 rano w poniedziałek. Cały budynek, w którym znajdowały się snopki siana, uległ zniszczeniu.

Podczas akcji gaśniczej właścicielka obiektu doznała duszności, dlatego na miejsce wezwano pogotowie. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Niestety w trakcie działań zawaliła się część budynku i elementy konstrukcji spadły na budę, w której znajdował się pies - zwierzę nie przeżyło.

W nocy z poniedziałku na wtorek strażacy zostali wezwani w to samo miejsce, płonęły pozostałości budynku.

- Wcześniej przekazaliśmy właścicielowi miejsce zdarzenia z zaleceniem dozorowania i rozbiórki. Właściciel tego nie zrobił i prawdopodobnie pozostałe zarzewia ognia ponownie doprowadziły do pożaru - poinformował nas Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Tym razem akcja gaśnicza trwała półtorej godziny. Na razie nie wiadomo jakie były przyczyny pożaru. Sprawą zajmuje się policja.