Lubniewice: PIJANY na środku jeziora nie mógł dopłynąć do brzegu [FOTO]

2020-08-11 15:10 Kły
Lubniewice pijany1
Autor: materiały Lubuska Policja 37-latk miał szczęście, że został uratowany.

Było o włos od tragedii, gdyby nie plażowicz, który zauważył tonącego mężczyznę. Służby ratownicze na czas dotarły do 37-latka i go uratowały. Mężczyzna wykazał się totalną głupotą, wszedł do wody mając promile w organiźmie.

Akcja WOPR-u i ratowników miała miejsce w niedzielę (09.08) na jeziorze Lubiąż w Lubiewicach. 37-latek postanowił popływać, ale nie w rejonie plaży a dotrzeć na drugi brzeg. Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie to, że śmiałek był pijany! Jedną stronę przepłynął, ale w powrotnej drodze po prostu nie miał już sił.

37-latek ledwo utrzymywał się na wodzie, zauważył go jeden z plażowiczów i natychmiast zgłosił to policji i ratownikom. Ci ruszyli na pomoc. Dotarli do niego w ostatnim momencie, miał on błędny wzrok i sine usta. Na pokładzie łodzi zbadano mężczyznę. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

Lubniewice pijany2
Autor: materiały Lubuska Policja Patrole na lubuskich jeziorach.

Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych. To zdecydowanie nieadekwatna kara do tragedii, jaka mogła się wydarzyć. Mundurowi przestrzegają, że nad wodą trzeba być ostrożnym i rozważnym. Procenty dodają odwagi i jak pokazuje wiele przypadków miały one śmiertelny skutek.