Lubuskie: Drogowy BANDYTYZM. Kierowcy stracili 270 praw jazdy! [FOTO i FILM]

2020-05-15 11:45
piraci gw1
Autor: materiały Lubuska Policja Zdąży? Zmieści się?

Chodzi o pierwsze miesiące tego roku. Niestety liczby są zatrważające. Mundurowi odnotowali 22 tysiące wykroczeń, w ponad 2200 przypadkach zarekwirowano dowody rejestracyjne. Jedni kierowcy dbają o bezpieczeństwo, a drudzy mają je.... gdzieś.

Takie właśnie efekt dały wyniki analizy filmów nadesłanych przez kierowców od początku roku w ramach działań "Stop agresji drogowej". Sceny mrożą w krew w żyłach- zajeżdżanie drogi, wymijanie na zakręcie czy na pasach, ciężarówka jadąca wprost na czołówkę. Takie zdarzenia zarejestrowały kamery kierowców.

- 8,5 tysiąca zmotoryzowanych dostało upomnienia za przekroczenie prędkości. Ci, którzy pędzili o 50 km/h za dużo pożegnali się z uprawnieniami. Ponad 2200 kierowcom odebraliśmy dowody rejestracyjne za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych. Na ponad 100 tysięcy badań na zawartość alkoholu - 300 kierujących było nietrzeźwych - wylicza Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

piraci gw2
Autor: materiały Lubuska Policja Niebezpieczna sytuacja na pasach. A gdyby szedł pieszy?

Przez cztery miesiące doszło do 174 wypadków, w których 26 osób zginęło, a 198 zostało rannych. W Lubuskiem doszło do trzech tysięcy kolizji. Kierowcy nadal mogą przesyłać materiały na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE