Lubuskie: Kolejne osoby podejrzane o kradzieże luksusowych aut! [GALERIA]

2019-10-07 14:14 Karolina Łopacińska
auta luks1
Autor: materiały CBŚP Szajka kradła samochody znanych i drogich marek.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Gorzowa rozbili gang, który działał na terenie Polski, Niemiec i Austrii. Wartość skradzionych pojazdów to 3 miliony złotych, a w sprawę jest zamieszanych 39 osób.

Pod koniec września mundurowi przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 30 do 46 lat. Wszyscy są mieszkańcami województw lubuskiego i dolnośląskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że zajmowali się paserstwem i handlem częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży luksusowych samochodów oraz wyłudzali odszkodowania.

Łupem gangu były głównie samochody marek Audi, Mercedes, BMW oraz Volvo, których wartość oszacowano na 3 miliony złotych. Policjanci przejęli m.in. Mercedesa – Benz klasy G, o wartości około pół miliona złotych oraz Audi Q3 wartego około 90 tysięcy złotych. Zabezpieczyli także m.in. ponad 170 silników od pojazdów różnych marek.

39 podejrzanych usłyszało 180 zarzutów, głównie dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 9 osób tymczasowo aresztowano. Szajka działała w latach 2008-2019.