Lubuskie: Mniejszy budżet województwa. Na co pieniądze zostaną wydane?

2020-12-20 10:23 em
gorzów szpital robot2
Autor: materiały szpitala Gorzów Urząd Marszałkowski nadal będzie wspierać szpitale.

W poniedziałek (21.12) podczas posiedzenia sejmiku województwa radni zdecydują na co przeznaczyć prawie 560 milionów złotych. Zarząd przygotował projekt budżetu, ale miał mniej środków do dyspozycji niż w bieżącym roku. Co może zyskać Gorzów, a co Zielona Góra?

Pandemia, zmiany w podatkach sprawiły, że w przyszłym roku do wydania w województwie jest mniej pieniędzy. Jak chce je podzielić zarząd województwa?

Tradycyjnie najwięcej środków przeznaczono na budowę dróg i kolejne remonty. Zapisane na ten cel 120 milionów złotych to dobra informacja także dla północnej części województwa. Skorzystają także gorzowscy pasażerowie bo w budżecie są pieniądze na zakup kolejnych pociągów - prawie 80 milionów złotych.

Zyskają także szpitale m.in. gorzowski bo zarząd województwa chce nadal współfinansować program in-vitro. Będą również stypendia dla lekarzy. Dodatkowo w Torzymiu ma powstać ośrodek geriatrii.

W budżecie zapisano także pieniądze na budowę Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze. Teraz jeszcze na propozycję zarządu musza zgodzić się radni. Projekt budżetu znajdziecie na stronie lubuskie.pl.