Lubuskie: Szkolenia wojskowe szansą dla bezrobotnych

2020-07-01 7:20 DUT
Międzyrzecz
Autor: Dariusz Dutkiewicz Szansa dla tych wystających m.in. w kolejce przed PUP w Międzyrzeczu.

Straciłeś w ostatnim czasie pracę ze względu na epidemię koronawirusa będziesz miał szansę znaleźć źródło dochodu w wojsku. Bezrobotni bowiem przy przyjmowaniu na szkolenia wojskowe będą traktowani priorytetowo. Oferta przygotowana przez MON wydaje się korzystna.

Jak informuje ministerstwo, w trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenie jednostek.

Rezerwiści mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych. Osoby dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą odbywać tak zwaną służbę przygotowawczą. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń.

Dodatkowo uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim. Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązanie to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz realne wzmocnienie dla Sił Zbrojnych. Szczegółowych informacji na temat szkoleń udzielają Wojskowe Komendy Uzupełnień.