Żołnierze ostrzegają grzybiarzy przed śmiertelnym niebezpieczeństwem

i

Autor: pixabay.com

Ostrzeżenie dla grzybiarzy

Lubuskie: Żołnierze ostrzegają grzybiarzy przed śmiertelnym niebezpieczeństwem

2022-10-04 10:35

Żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej apelują do grzybiarzy, by nie zapuszczali się na zlokalizowane w lubuskich lasach tereny wojskowe, w tym strzelnice i poligony. „Osoby ignorujące zakaz wstępu na tereny wojskowe narażają się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia” - ostrzegają żołnierze.

Jesienią lubuskie lasy przemierzają miłośnicy grzybów. Niestety, zdarza się, że w poszukiwaniu kolejnych okazów, grzybiarze ignorują zakazy wstępu na tereny wojskowe. Przed takim zachowaniem ostrzegają żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, której garnizony zlokalizowane są w Międzyrzeczu, Wędrzynie oraz Krośnie Odrzańskim. W lasach w tych rejonach znajdują się obiekty szkoleniowe, w tym strzelnice wojskowe, na które obowiązuje zakaz wstępu. Przypominają o tym wystawione w widocznych miejscach tablice informacyjne.

- Osoby ignorujące kategoryczny zakaz wstępu na tereny wojskowe narażają się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia - podkreśla oficer prasowa 17. WBZ por. Anna Dominiak. - To, że nas nie słychać nie oznacza, że nie ma nas na obiekcie. Strzelania odbywają się w różnych porach dnia, w dzień i w nocy.

Dodatkowym zagrożeniem na terenach wojskowych, takich jak poligony czy strzelnice, są niewybuchy i niewypały. Ich przypadkowa eksplozja może zakończyć się tragedią.

- Apelujemy o przestrzeganie zakazów! - przypomina por. Dominiak.

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?
Wysyp grzybów w woj. lubelskim trwa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają