Trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej

i

Autor: DWOT

Wojska Obrony Terytorialnej

Weteran misji w Bośni i Hercegowinie dowódcą nowego batalionu WOT w Krośnie Odrzańskim

2022-09-07 12:47

Trwa nabór żołnierzy do tworzonego w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie) 152 batalionu lekkiej piechoty 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dowódcą nowego batalionu został ppłk Tomasz Płotczyk - weteran misji w Bośni i Hercegowinie.

W Krośnie Odrzańskim powstaje 152 batalion lekkiej piechoty 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie to drugi batalion WOT w Lubuskiem i piąty pododdział podlegający 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Pierwszy lubuski batalion znajduje się w Skwierzynie.

Dowódcą tworzonego w Krośnie Odrzańskim batalionu został ppłk Tomasz Płotczyk. Płotczyk zaczynał służbę w 5. batalionie saperów w Krośnie Odrzańskim, z którym był związany 18 lat. Od 2018 r. służy w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, gdzie pełnił funkcję zastępcy dowódcy 125. blp w Lesznie. Jest weteranem misji w Bośni i Hercegowinie.

- Na początku mam zamiar skupić się na nawiązaniu współpracy z samorządami, lokalną społecznością oraz wojskami operacyjnymi - zapowiada ppłk Płotczyk. - Moje doświadczenie wojskowe obliguje mnie, by kłaść główny nacisk na szkolenie taktyczne i inżynieryjno - saperskie. To będą naprawdę ciekawe szkolenia.

Zawsze gotowi - zawsze blisko. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli w Żywcu pszysięgę

Nabór żołnierzy do batalionu w Krośnie Odrzańskim już się rozpoczął. Osoby chcące włożyć mundur mogą skontaktować się z rekruterem. Wystarczy zatelefonować i umówić się na rozmowę. Kontakt do rekruterów można znaleźć TUTAJ.

Sonda
Chciałbyś/chciałabyś wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej?