Policjanci z Nowej Soli uratowali z pożaru 48-letniego mężczyznę

i

Autor: mat. policji Policjanci z Nowej Soli uratowali z pożaru 48-letniego mężczyznę

Pożar w Przyborowie

Spał, a wokół szalał pożar. W ostatniej chwili uratowali go policjanci

2022-09-06 12:06

Policjanci z Nowej Soli (woj. lubuskie) uratowali z pożaru mężczyznę. 48-latek spał sobie w najlepsze, gdy w jego domu wybuchł pożar. Nieświadomego śmiertelnego zagrożenia mężczyznę obudzili dopiero funkcjonariusze i wyprowadzili go z płonącego budynku.

W niedzielę (4 września) w miejscowości Przyborów (woj. lubuskie) wybuchł pożar. Ogień pojawił się w budynku jednorodzinnym. Na miejscu jako pierwsi pojawili się funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Gdy policjanci dowiedzieli się od starszej kobiety, że w płonącym budynku śpi jej syn, natychmiast ruszyli z pomocą.

Funkcjonariusze wbiegli do budynku i po chwili w jednym z pomieszczeń znaleźli śpiącego mężczyznę. 48-latek nie zdawał sobie w ogóle sprawy z grożącego mu niebezpieczeństwa. Policjanci obudzili go i natychmiast wyprowadzili na zewnątrz. Wkrótce do akcji ratunkowej dołączyli też strażacy i ratownicy medyczni.

Pożar budynku wielorodzinnego przy Robotniczej w Starachowicach

- Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa nie doszło do tragedii - podkreśla mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. - Ta sytuacja pokazuje, że policjanci są przygotowani na różne nieprzewidywalne sytuacje podczas pełnienia służby. Funkcjonariusze nie wahali się ani chwili, bo wstępując w szeregi policji ślubowali „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia".

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE