Nocny pościg za naćpanym kierowcą

i

Autor: mat. policji Nocny pościg za naćpanym kierowcą

Policyjny pościg

Nocny pościg za naćpanym kierowcą. 39-latek miał sporo na sumieniu

2022-09-06 12:31

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli kierowcy volkswagena, którego styl jazdy zaniepokoił wschowskich policjantów. W pewnej chwili siedzący za kierownicą auta mężczyzna porzucił swój samochód i próbował uciekać pieszo. Policjanci byli jednak szybsi. Jak się okazało, zatrzymany 39-latek był pod wpływem narkotyków, nie posiadał prawa jazdy, a jego samochód nie nadawał się do jazdy.

Tuż po północy z poniedziałku na wtorek (6 września) wschowscy policjanci patrolujący drogi w gminie Szlichtyngowa (woj. lubuskie) zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena, którego styl jazdy sugerował, że może być pijany. Siedzący za kierownicą auta mężczyzna wykonywał gwałtowne manewry, a na widok radiowozu skręcił w stronę Starych Drzewiec. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli.

Kierowca volkswagena zignorował jednak ich sygnały i zaczął uciekać. Po chwili wjechał w polną drogę, a następnie zaczął gwałtownie cofać, po czym zatrzymał się na wysokości jednej z posesji, wyskoczył z samochodu i rzucił się do ucieczki pieszo. Policjanci szybko go jednak dogonili i zatrzymali.

Policyjny pościg w Zielonej Górze. Naćpany kierowca nie miał szans

- Zatrzymany 39-latek oświadczył mundurowym, że wypił wcześniej jedno piwo - informuje nadkom. Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. - Użyty test narkotykowy wykazał jednak w jego organizmie obecność środków odurzających.

Ponadto okazało się, że 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a dowód rejestracyjny samochodu, którym uciekał, został wcześniej zatrzymany ze względu na fatalny stan techniczny auta. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzuty.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?