Dramat w Lubuskiem

Mężczyzna z córeczką zginęli na S3! Uderzyli w pojazd amerykańskich sił zbrojnych [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2023-01-21 9:41

Mężczyzna i jego córka zginęli w wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę, 21 stycznia, na drodze S3 w okolicach Skwierzyny. Zderzyły się tam samochód ciężarowy amerykańskich sił zbrojnych i kamper, którym podróżowały ofiary. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu, trasa S3 jest nadal zablokowana, ale wyznaczono objazdy.

Wypadek na S3 w Skwierzynie. Kierowca kampera i jego córka nie żyją

Aktualizacja godz. 9.41

Wbrew wcześniejszym informacjom policji okazało się, że w wypadku na S3 w pobliżu Skwierzyny brał udział pojazd nie polskich, a amerykańskich sił zbrojnych. W tył samochodu ciężarowego z naczepą uderzył kamper, którym jechał mężczyzna w wieku ok. 40 lat i jego córka w wieku ok. 10 lat - obydwoje zginęli na miejscu. Do zdarzenia doszło ok. godz. 1 w nocy., na 113. kilometrze drogi ekspresowej.

- Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej, była też policja, Żandarmeria Wojskowa i prokuratura - mówi mł. bryg. mgr inż. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim. - Trasa S3 niedługo powinna zostać odblokowana, bo z uwagi na poważnych charakter zdarzenia trwało m.in. sprawdzanie, czy w okolicy nie ma jeszcze szczątków obu pojazdów. Samochód amerykańskich sił zbrojnych został podpięty pod holownik, pomoc drogowa zabrała natomiast kampera.

Wcześniej pisaliśmy:

Dwie osoby nie żyją - to bilans wypadku, do jakiego doszło na drodze ekspresowej S3 w okolicach Skwierzyny w województwie lubuskim. W nocy z piątku na sobotę, 21 stycznia, jak informuje PAP, powołując się na Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zderzyły się tam samochód ciężarowy i pojazd typu: kamper. - Do zdarzenia doszło między węzłami Skwierzyna Zachód i Skwierzyna Południe, w kierunku Zielonej Góry. Jeden z pojazdów należy do Wojska Polskiego, więc więcej informacji w tej sprawie powinna udzielić Żandarmeria Wojskowa - informuje młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Trasa S3 w miejscu wypadku jest nadal zablokowana, więc zostały wyznaczone objazdy.

Szokujący incydent w Piasecznie
Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany