Mniej czy więcej covidowych łóżek? Wojewoda kontra gorzowski szpital!

2020-10-30 14:28 kły
gorzów szpital1
Autor: Fragles Szpital wielospecjalistyczny przy Dekerta.

Już dwa tygodnie trwają ustalania ile docelowo będzie w lecznicy miejsc dla chorych na koronawirusa. Placówka przy Dekerta została szpitalem koordynującym w regionie. Jednak chce leczyć także innych pacjentów, którzy potrzebują pomocy.

Wojewoda lubuski chce, by przeznaczyć 219 łóżek i osiem oddziałów na walkę z COVID-19. Jednak zarząd szpitala uważa, że  tym samym bez opieki pozostaną pacjenci z innymi chorobami. Dlatego odwołał się od tej decyzji.

- Robimy wszystko co w naszej mocy, by zająć się pacjentami dodatnimi i także chorymi bez koronawirusa. Musimy pamiętać, że tych pacjentów jest sporo i nie możemy się przed nimi zamykać. Jesteśmy jedynym dużym szpitalem w tej części województwa -  wyjaśnia Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiej lecznicy.

gorzów szpital wal1
Autor: materiały szpitala Gorzów Łóżek ma być ponad 200.

Sytuacja jest ciężka, ale jak informuje Władysław Dajczak, wojewoda lubuski- jego służby są w kontakcie z gorzowskim szpitalem. Nawet jeżeli strony się różnią, to ostatecznie dojdą do porozumienia co do ilości łóżek i będzie można realizować świadczenia.

W obiektach przy ul. Dekerta trwają przenosiny oddziałów, tak by całe szóste piętro było dla pacjentów z koronawirusem.