Można kupić legendarne gorzowskie kino! Trzeba mieć ponad 4 miliony złotych

2020-02-21 13:24
Gorzów Słońce
Autor: mazinio Czy było kino czeka kolejne życie.

Kilkadziesiąt lat temu to było kultowe i prestiżowe miejsce. Kino Słońce cieszyło się olbrzymią popularnością wśród Gorzowian. Teraz oferta sprzedaży trafiła na popularny portal aukcyjny. Czy znajdzie się chętny na zagospodarowanie parceli w centrum miasta?


Budynek po kinie Słońce lata świetności ma już dawno za sobą. Szczególnie na zewnątrz obiekt nie prezentuje się dobrze, ale to wciąż świetna lokalizacja. Duża parcela w centrum miasta, działka na której można postawić kolejny budynek czy parking.

Właściciel chce ją sprzedać. Ogłoszenie pojawiło się na portalu aukcyjnym. Cena? 4 miliony 400 tysięcy złotych. Jest trochę czasu do namysłu. Oferty można składać do 18 sierpnia.

Od kilku lat w byłym kinie funkcjonuje popularny klub i dyskoteka. Jest także escape room. Kino działało tam do 2007 roku. Przez lata Słońce było uznawane za najlepsze gorzowskie kino . Miejsca na balkonie, specyficzny klimat. Zwłaszcza gdy w kulminacyjnym momencie horroru kino drżało bo obok przejeżdżał tramwaj. Zmieniło się to po otwarciu Kina Kopernik - nowoczesnego, ale bez tego lekko mrocznego i tajemniczego klimatu.

Urząd bardzo chce ożywić ulice Chrobrego, kiedyś bardzo popularny deptak ustąpił miejsca galerią handlowym. Zmienić ma się centrum miasta. Po zakończeniu remontu pokaźna część ulicy Sikorskiego będzie spacerniakiem. Słońce może być istotnym elementem tego planu.

Czy to wystarczy by znalazł się przedsiębiorca, który zainwestuje w byłe kino. 4 miliony potrzebne na zakup działki to początek wydatków. Aby Słońce znów lśniło potrzeba przynajmniej kolejnych kilku milionów.

em
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE