Policjanci z Gorzowa odzyskali skradzione motocykle

i

Autor: mat. policji Policjanci z Gorzowa odzyskali skradzione motocykle

Odzyskali skradzione motocykle

Naćpany kierowca busa przewoził skradzione motocykle. Były warte 150 tys. zł

2022-09-14 14:35

Gorzowscy policjanci odzyskali trzy skradzione motocykle jeszcze zanim ich właściciele zdążyli zgłosić kradzież. Pojazdy były przewożone w busie zatrzymanym do kontroli na jednej z ulic w Gorzowie Wlkp. Zatrzymanych zostało trzech młodych mężczyzn. 25-letni kierowca odpowie też za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem.

Policjanci z komisariatu przy ul. Kwiatowej w Gorzowie Wlkp., patrolując w sobotni poranek ulice miasta, wytypowali do kontroli dostawczego busa. Samochód został zatrzymany ok. godz. 6 rano na ul. Targowej. Po krótkiej rozmowie z kierowcą policjanci postanowili zajrzeć do przestrzeni ładunkowej samochodu. Okazało się, że w środku przewożone są trzy motocykle.

- Tłumaczenie źródła ich pochodzenia wydało się policjantom podejrzane – informuje kom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pojazdy, ale nie widniały one jako utracone.

Policjanci nie dali jednak za wygraną. Wkrótce też wyszło na jaw, że motocykle zostały skradzione kilka godzin wcześniej w Berlinie. Ich właściciele nie zdążyli jeszcze zgłosić kradzieży, a być może nawet w ogóle nie zorientowali się, że stracili swoje pojazdy.

Policjanci wywlekli pijanego kierowcę z samochodu. Za 27-latkiem jechał policjant po służbie

Wartość skradzionych motocykli oszacowano na 150 tys. zł. Podróżujący busem trzej mężczyźni w wieku 25, 25 i 21 lat zostali zatrzymani. Ponadto przy 25-letnim kierowcy policjanci znaleźli narkotyki. Co więcej, 25-latek prowadził samochód pod ich wpływem.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży i zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im nawet 5 lat więzienia. 25-latek odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE