O krok od tragedii!

Osobówka zderzyła się z szynobusem pod Gorzowem! Kierowca cudem przeżył [ZDJĘCIA]

2022-11-21 13:02

W niedzielę (20 listopada) tuż po godzinie 15 w miejscowości Trzebiszewo kierujący samochodem osobowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod jadący szynobus. Kierowca osobowego pojazdu w ciężkim stanie został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego i apelują o ostrożność!

Trzebiszewo: Wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca w ciężkim stanie

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę, 20 listopada w miejscowości Trzebiszewo.

- Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do wypadku z udziałem osobowego pojazdu marki alfa romeo oraz szynobusa relacji Skwierzyna - Gorzów Wielkopolski. W wyniku wypadku kierujący pojazdem osobowym, 49-letni mężczyzna, w ciężkim stanie trafił do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażerowie szynobusu oraz maszynista nie odnieśli obrażeń - wyjaśnia rzecznik lubuskiej policji.

Na miejscu tragedii grupa dochodzeniowo - śledcza oraz funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zabezpieczali wszystkie istotne dla wyjaśnienia okoliczności wypadku dowody.

Prokuratorskie śledztwo będzie miało na celu ustalenie dokładnych przyczyn zdarzenia drogowego. Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, jest przejazdem niestrzeżonym, natomiast jest on prawidłowo oznakowany.

Sonda
Czy uważasz, że niestrzeżone przejazdy kolejowe są dobrze oznakowane?
Policjanci z Piątku wymierzali sprawiedliwość na własną rękę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki