Owocowowo-warzywne, ale też tradycyjne z bombkami. Świąteczne drzewka ozdobione!

2019-12-05 16:57 MGA
Choinki już gotowe!
Autor: Bartłomiej Nowosielski / www.gorzow.pl Choinki już gotowe!

Gorzowskie przedszkolaki w środę (05.12) udekorowały 12 choinek. Teraz drzewka powędrują do placówek opiekuńczo-wychowawczych znajdujących się w Gorzowie. Wszystko w ramach akcji "Dzieci Dzieciom".

Sala sesyjna w której ozdabiano drzewka wyglądała jak leśny zagajnik. Do akcji włączyła się prawie setka dzieci, a pomysły na choinkowe ozdoby ograniczała jedynie wyobraźnia. Przedszkolaki z placówki numer 16 postanowiły udekorować swoje drzewko warzywami.

- Postanowiliśmy troszeczkę inaczej przyozdbić w tym roku choinkę. Jesteśmy placówką promującą zdrowie, która stara się o krajowy certyfikat promującej zdrowie. I dlatego własnie marchewki, jabłka w naszym wykonaniu, piórka, dynie czy winogrona. Także można to zrobić troszeczkę inaczej - powiedziała Arleta Karczmarczyk z przedszkola numer 16.

Tegoroczna akcja realizowana była pod nazwą "Dzieci dzieciom”. Mali gorzowianie ozdabiali drzewka, które już w piątek (06.12) powędrują do dzieci przebywających w gorzowskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Drzewka trafią między innymi do Pogotowia Opiekuńczego, Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie , Centrum Opieki nad Dzieckiem i Rodziną a także do Ośrodka Interwencji Kryzysowej.