Park Siemiradzkiego w Gorzowie zmienia się! [ZDJĘCIA]

2019-09-30 11:58
siemiradz park1
Autor: Łukasz Kulczyński/ UM Gorzów Schody już są gotowe.

Prace rewitalizacyjne idą pełną parą. Park wokół amfiteatru zmienia się nie do poznania. W opracowaniu jest także aplikacja mobilna „Mój Park Siemiradzkiego”, która ułatwi poruszanie się po terenie. Ścieżki, plac zabaw, oświetlenie mają uatrakcyjnić miejsce.

W parku gotowa jest część ścieżek i schodów m.in. przy punkcie widokowym oraz kładce. Zamontowano oświetlenie oraz powstała toaleta publiczna. Budowlańcy rozebrali już starą kładkę i wykonali nowe przyczółki. Zamontowali urządzenia na placu zabaw i siłowni. Jest już też część rzeźb interaktywnych oraz nawierzchnia placu tanecznego. Aktualnie trwają prace na punkcie widokowym.

siemiradz park2
Autor: Łukasz Kulczyński/ UM Gorzów W parku pracuje ciężki sprzęt.

Wkrótce rozpocznie się renowacja Kozaczej Góry. Układana będzie także nawierzchnia asfaltowa na ścieżkach, montowana kładka oraz ławki, kosze, tablice kierunkowe oraz z opisami drzew. Pojawi się oznakowanie dla osób niedowidzących i niewidomych.

siemiradz park3
Autor: Łukasz Kulczyński/ UM Gorzów W parku będzie można poćwiczyć.

Przypomnijmy - rewitalizacja parku Siemiradzkiego ruszyła w październiku ubiegłego roku. Pierwotnie miała się zakończyć na tegoroczną jesień. Firma ze Skwierzyny poprosiła o wydłużenie czasu do grudnia. Koszt inwestycji to ponad 6,5 miliona złotych, z czego ponad 3 miliony do unijna dotacja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE