Marysia zgubiła telefon, policjanci pomogli go odzyskać

i

Autor: Lubuska Policja

Nieuczciwy znalazca usłyszał zarzuty

Policjanci trafili na apel Marysi w sieci i od razu rozpoczęli poszukiwania! 10-latka odzyskała zgubę

2022-11-23 13:48

Kilka dni temu 10-letnia Marysia wracając ze szkoły zgubiła telefon wart 2 tysiące złotych. Przejęta dziewczynka własnoręcznie napisała ogłoszenie, w którym prosiła znalazcę o zwrot urządzenia, a to trafiło do internetu. Tam natknęli się na nie policjanci i postanowili pomóc 10-latce w odzyskaniu telefonu.

Kilka dni temu strzeleccy policjanci z Wydziału Kryminalnego natknęli się na informację na portalu społecznościowym dotyczącą telefonu zgubionego przez 10-letnią Marysię. Informacja przygotowana własnoręcznie przez dziewczynkę w formie kolorowego rysunku nie umknęła uwadze czujnym policjantom. Szybko okazało się, że po tym jak dziecko zgubiło telefon w drodze ze szkoły, został on znaleziony przez inną osobę na chodniku.

- Zamiast zwrócić odnaleziony smartfon, nieuczciwy znalazca postanowił go sprzedać - informuje aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. - Dzięki szybkiej reakcji policjantów telefon udało się odzyskać i namierzyć osobę, która go znalazła i sprzedała - dodaje.

Marysia ze swoją mamą odebrały już smartfona, natomiast osoba, która go przywłaszczyła i postanowiła na tym nieuczciwie skorzystać usłyszała zarzut, do którego się przyznała. Za przywłaszczenie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają