Pomylił rondo z torem wyścigowym. Drifter z BMW wpakował się w poważne kłopoty [WIDEO]

2022-05-27 12:31
Kierowca BMW driftował na rondzie w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: mat. policji Kierowca BMW driftował na rondzie w Gorzowie Wielkopolskim

28-letni kierowca BMW najwyraźniej pomylił publiczne rondo z torem wyścigowym. Mężczyzna został zatrzymany przez policję tuż po tym, jak kilkukrotnie objechał rondo driftując wokół niego swoim samochodem. Policjantom tłumaczył, że chciał uwiecznić swoje popisy na wideo. To jednak nie był koniec jego kłopotów. Szybko wyszło na jaw, że 28-latek jest poszukiwany listem gończym i czeka na niego ponadroczna odsiadka w więzieniu.

W czwartek (26 maja) po godz. 22 gorzowscy policjanci otrzymali informację o niebezpiecznej jeździe kierowcy BMW u zbiegu ul. Myśliborskiej i Miłej. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, przywitał ich swąd palonej gumy i dym wydobywający się spod kół samochodu driftującego wokół Ronda Europejskiego. Policjanci włączyli sygnały i szybko zakończyli popisy nieodpowiedzialnego kierowcy.

Kierowca BMW driftował na rondzie w Gorzowie Wielkopolskim

Jak się okazało, za kierownicą BMW siedział 28-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. W rozmowie z policjantami stwierdził, że driftował na rondzie, bo chciał uwiecznić swoją brawurową jazdę na wideo. Cel swój poniekąd osiągnął, bo jego popisy zostały nagrane przez kamery miejskiego monitoringu, ale ich konsekwencje mogą okazać się dla 28-latka bardzo nieprzyjemne. Szybko wyszło bowiem na jaw, że 28-latek poszukiwany jest przez gorzowski sąd do odbycia ponadrocznej kary pozbawiania wolności, a ponadto ma na swoim koncie kilkanaście wykroczeń drogowych. W tej sytuacji przypadku policjanci zdecydowali, by odstąpić od ukarania mężczyzny mandatem karnym i skierować jego sprawę do sądu.

ZOBACZ TEŻ: Nieudane włamanie, rozbite auto i holowanie przez traktor. Lubuski „Gang Olsena” w akcji

- Na nielegalne drifty, próby wyścigów czy inne niebezpieczne zachowania policjanci reagują stanowczo - podkreśla podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Sprawy nie tylko kończą się wysokimi mandatami, ale także mogą być kierowane do sądu, który w ramach własnych kompetencji może podjąć decyzję o zdecydowanie wyższej grzywnie i orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się driftować samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE