Przyszedł do szpitala po pomoc. Odwdzięczył się kradzieżą sprzętu medycznego i lekarstw

i

Autor: mat. policji

Przyszedł do szpitala po pomoc. Odwdzięczył się kradzieżą sprzętu medycznego i lekarstw

2022-01-14 12:29

Wyjątkową niewdzięcznością wykazał się 38-letni mężczyzna, który zgłosił się po pomoc do szpitala w Drezdenku w województwie lubuskim. Gdy już ją otrzymał, zamiast podziękować personalowi szpitala, ukradł sprzęt medyczny i lekarstwa. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Do niecodziennej kradzieży doszło w środę (12 stycznia) w Drezdenku. Wcześnie rano na Izbę Przyjęć w miejscowym szpitalu zgłosił się 38-letni mężczyzna, który potrzebował pomocy medycznej. Gdy już ją otrzymał, zamiast podziękować lekarzom, postanowił ukraść należący do szpitala sprzęt medyczny i lekarstwa. Swój łap spakował szybko do torby i nie zważając na krzyki medyków, którzy próbowali go zatrzymać, uciekł.

ZOBACZ TEŻ: Koszmarny wypadek pod Żaganiem. Z mercedesa prawie nic nie zostało [ZDJĘCIA]

Informację o kradzieży natychmiast zgłoszono na policję. Poszukiwania złodzieja nie trwały długo i już wkrótce policjantom z Drezdenka udało się namierzyć 38-latka w pobliżu dworca kolejowego.

- 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań - informuje asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. - Mundurowi ujawnili przy nim torbę ze sprzętem medycznym i lekami. Skradzione rzeczy jeszcze tego samego dnia wróciły do szpitala. Ich wartość oszacowano na kwotę ok. 1200 zł.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Bandyta nacisnął na spust
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE