Rekordowa liczba 1,5 tysiąca osób na kwarantannie w Lubuskiem!

2020-09-18 12:10 Kły
sulęcin kwaranntana
Autor: pikist.com zdjęcie ilustracyjne

Takiej liczby jeszcze nie było od początku pandemii. Są dwa ogniska zarażeń w powiecie sulęcińskim i krośnieńskim- oba związane z placówkami oświaty. Sanepid podjął decyzję o ich zamknięciu i cały czas monitoruje sytuacje.

Z piątkowych (18.09) danych wojewódzkiego sanepidu wynika, że odizolowane zostały 1523 osoby. Najwięcej, bo około 600 osób objętych jest kwarantanną w powiecie sulęcińskim. Tam koronawirusa wykryto u pracownika przedszkola.

Jak informuje Aneta Mokosa, rzecznik sanepidu w Gorzowie- placówka została zamknięta i by ograniczyć ryzyko zakażenia innych- dzieci, nauczyciele i ich rodziny zostały odizolowane. Taką samą decyzję podjęto w związku z zarażeniem pracownika szkoły w powiecie krośnieńskim. Tam objętych kwarantanną zostało ponad 400 osób.

Kwarantanna trwa 10 dni. Osoby przebywające na niej dopiero po wystąpieniu objawów przechodzą testy na COVID-19. Aktualne dane z regionu to 15 nowych przypadków koronawirusa- cztery w powiecie gorzowskim oraz po trzy w Gorzowie i powiecie sulęcińskim.

W gorzowskim szpitalu wznowiono testy komercyjne na koronawirusa. Przez godzinę dziennie od 14 do 15 pielęgniarka czekać będzie w budynku za rehabilitacją przy Dekerta. Koszt pobrania wymazu to 430 złotych. Wynik po 48 godzinach.