Santoczno: Rozbił auto i ukrył się w domu. Znaleźli go policjanci

2020-02-25 13:55 Kły
pijany santoczno1
Autor: OSP Rybakowo/facebook.com Kierowca uderzył w słup.

Pijanego kierowcę zatrzymała para funkcjonariuszy. Są oni młodzi stażem, w grudniu ukończyli kurs w Szkole Policji w Pile, ale wykazali się odpowiednią reakcją i zaangażowaniem.

Policjantka z Gorzowa i policjant z Dzierżoniowa od niedawna pełnią służbę. W sobotnie południe (22.02) w swoim czasie wolnym podróżowali przez Santoczno pod Gorzowem.  W pewnym momencie ich wzrok przykuł osobowy volkswagen, który dziwnie się poruszał.

- W aucie znajdowało się dwóch mężczyzn, gdy się zatrzymali policjantka podbiegła do pojazdu. Gdy chciała otworzyć drzwi, kierowca gwałtownie ruszył. Kilkaset metrów dalej volkswagen uderzył w słup energetyczny. W środku nikogo nie było - opowiada Mateusz Sławek z lubuskiej policji.

pijany santoczno2
Autor: OSP Rybakowo/facebook.com Strażacy w akcji.

Rozpoczęły się poszukiwania uciekinierów. Po krótkim czasie, przy wsparciu brata policjantki, zatrzymano pasażera. Następnie ustalono adres kierowcy. Mundurowi zaskoczyli mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Przebadali go na zwartość alkoholu. Wynik to ponad 2,5 promila alkoholu w organiźmie. 39-latek został zatrzymany do wyjaśnień, a pojazd został zarekwirowany.