Słubice: Do lasu nie na grzyby czy na jagody, a na... marihuanę!

2020-08-25 16:51
słubice marysia1
Autor: materiały Lubuska Policja Jeden z zatrzymanych "hodowców".

W kompleksie leśnym pośród drzew i traw rosły konopie indyjskie. Same się tam nie posiały, uprawą zajmowali się dwaj młodzi mężczyźni. Grozi im teraz osiem lat pozbawienia wolności. Sadzonki zostały zarekwirowane.

Najczęściej hodowla nielegalnych roślin jest ukryta na przykład na poddaszu, w garażach czy w jakiś specjalnych skrytkach. W tym przypadku policjanci zlikwidowali plantację marihuany na otwartej przestrzeni.

Do lasu kryminalnych ze Słubic zaprowadziła wnikliwa praca operacyjna. Mieli oni informację, że w powiecie na terenie leśnym rosną konopie indyjskie. Postanowili to zweryfikować. W piątek (21.08) przeprowadzili akcję. Jak się okazało przyniosła ona oczekiwany skutek.

słubice marysia2
Autor: materiały Lubuska Policja Marihuana nie trafiłana rynek.

Mundurowi znaleźli ponad 70 doniczek z sadzonkami roślin, które mogły dać znaczną ilość ziela konopi. Za uprawą stały dwie osoby, które ujęto na miejscu. Są to 22-latek i 23-latek którzy odpowiedzą z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE